Haber

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den okulların 1 günlük tatiline ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin yarın 1 gün süreyle kapatılması kararına ilişkin, “Türk Asrının ilk sabahında ailenizle uzun vakit geçireceksiniz. sevdiklerinizle birlikte size armağan edilen, emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin kıymetini ve önemini öğrenin.” “Onlardan tekrar haber almanı istiyorum.” Bir açıklama yaptı.

Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğrencilere, binlerce yıllık geçmişinden aldığı ilhamla tüm Türkiye’nin, Cumhuriyetin 100. yılını, şanına yakışır bir şekilde gururla kutlamaya devam ettiğini belirtti.

Bu kapsamda 30 Ekim Pazartesi günü okulların tüm kademelerde bir gün süreyle kapatıldığını vurgulayan Tekin, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere verdiği bu 100’üncü yıl hediyesi için çok teşekkür ediyorum. Bugün sizden tek isteğim, güzel Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl sevincini daha da, daha samimi yaşamanızdır. Yarın, Türk Asrının ilk sabahında “Aileniz ve sevdiklerinizle uzun uzun vakit geçirmenizi, size hediye edilen, emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin kıymetini ve önemini bir kez daha onlardan duymanızı istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu