Haber

Kırıkkale’de Trafik Kontrolünde Örümcek Maymun Yakalandı

Kırıkkale’de jandarma tarafından trafik kontrol noktasında durdurulan otobüste nesli tehlike altında olan örümcek maymun ele geçirildi. 5 bin 252 lira ile 26 bin 390 lira arasında para cezası uygulanacağı bildirildi.

Kırıkkale-Kırşehir karayolu üzerindeki Hasandede köyündeki trafik kontrol noktasında incelemelerde bulunan jandarma ekipleri, Diyarbakır’dan Ankara’ya yolcu taşıyan otobüsü durdurdu. İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, genel bilgi toplama (GBT) sistemi üzerinden otobüsteki yolcuları incelerken, adı öğrenilemeyen bir yolcunun örümcek maymun taşıdığını tespit etti. Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma görevlisi tarafından ele geçirilen maymun, Doğa Savunma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. DKMP grupları tarafından uluslararası sözleşmelerle ticareti ve bulundurulması yasak olan Güney Amerika menşeili örümcek maymunu, sağlık denetimlerinin ardından farklı bir şehirdeki hayvanat bahçesine teslim edecek.

Hakkında idari soruşturma başlatılan otobüs firmasına ve maymunu alıkoyan kişiye 5 bin 252 liradan 26 bin 390 liraya kadar para cezası verileceği bildirildi. – KIRIKKALE

haberferizli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu