Ekonomi

İngiltere, İsviçre ile Serbest Ticaret Anlaşması için Müzakerelere Başlıyor

İngiltere, ticaret hacmini artırmak için İsviçre ile yeni bir serbest ticaret anlaşması müzakerelerine başlayacak.

İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre, İngiltere’nin Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kemi Badenoch bugün müzakerelere başlamak üzere İsviçre’ye gidiyor.

Müzakereler, İngiltere’nin 53 milyar sterlin ile en büyük 10. ticaret ortağı olan İsviçre ile ticaret hacmini artırmak için “güncellenmiş ve modern” bir serbest ticaret anlaşması oluşturmaya odaklanacak.

İki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmak için finansal piyasalar, hizmet bölümü, gelişen teknolojiler, bilgi inovasyonu ve dijital ticaret ön plana çıkacak.

İsviçre’nin ithalat talebinin 2050 yılına kadar yüzde 78 artması beklenirken, yeni serbest anlaşma ile İngiltere’nin İsviçre’ye ihracat yapan işletmelerin vergilerini yılda 7,4 milyon pound azaltacağı ve anlaşmanın 14 bin işletmeye katkı sağlayacağı öngörülüyor. .

Badenoch, bugün başlayacak müzakerelere ilişkin değerlendirmesinde, İngiltere’nin hizmet branşı ihracatının geçen yıl 397 milyar lira ile rekor seviyeye ulaştığını belirterek, yeni anlaşma ile başta hizmet faslı ihracatı olmak üzere diğer alanlardaki ticaret hacminin artacağını kaydetti. iki ülkenin ortasında arttı.

haberkayapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu