Haber

Etimesgut Belediyesi kış aylarında ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımları artırıyor

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, her yıl 25 farklı alanda yaklaşık 30 bin ihtiyaç sahibine sosyal destek sağladıklarını belirtti.

Demirel, yaptığı yazılı açıklamada, 365 gün süren sosyal takviyelerin özellikle kış aylarında arttığına dikkat çekti.

Her yıl 25 farklı alanda yaklaşık 30 bin ihtiyaç sahibine sosyal destek sağladıklarını kaydeden Demirel, gıdadan evde bakım hizmetlerine kadar Etimesgutluların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

Demirel, “Ekiplerimiz her zaman sahada. Vatandaşlarımıza devletin şefkatli yüzünü hissettiriyoruz. Sosyal projelerimizle ihtiyaç sahiplerine yılda yaklaşık 100 milyon liralık destek sağlıyoruz.” terimleri kullandı.

Yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırma konusunda titiz davrandıklarını ve yardım alan kişileri rencide etmeme konusunda titiz davrandıklarını vurgulayan Demirel, şöyle konuştu:

“Aşevi araçlarımız her gün yüzlerce kilometre yol kat ederek yaşlı, hasta, muhtaç, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 3 çeşit sıcak yemek ulaştırıyor. Eti-Kart ile 6 bin ihtiyaç sahibi dilediği marketten gıda alışverişi yapabiliyor. Giyim, yemek, ‘hoş geldin’ Bebek, asker çantası, evde kişisel bakım, kırtasiye, ekmek, mobilya, akülü araçlar gibi birçok konuda destek veriyoruz.”

Etimesgut Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası ile piyasadan daha ağır olan ekmeği daha ucuza sofralara sunduklarını belirten Demirel, fabrika ile vatandaşın mutfağına 30 milyon liralık katkı sağladıklarını söyledi. .

Demirel, sosyal desteklerden yararlanmak isteyenlerin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurması halinde gerekli araştırmaların ardından hızlı bir şekilde temelin atılacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu