Haber

Eski Sanayi ve Karatay Sanayi Ticaret, İnşaatı Devam Eden Yeni Sanayi Sitesini İnceledi

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı arsa kısmı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kente kazandırılacak Yeni Sanayi Sitesi’nin hak sahipleri olan Eski Sanayi ve Karatay Sanayii esnafı, üretimin devam ettiği işyerlerinde incelemelerde bulundu.

Yeni yerlerine kavuşmak için sabırsızlanan esnaflar, desteklerinden dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsis ettiği Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Aslım Caddesi bölgesinde yapımı devam eden Yeni Sanayi Sitesi’nde eski Sanayi ve Karatay Sanayi esnafı incelemelerde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın tarihine iz bırakacak değerli bir projeyi daha kente kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, Çevre Bakanlığı ile birlikte Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümlerinden birine imza attıklarını söyledi. , Şehircilik ve İklim Değişikliği.

Proje tamamlandığında Konya esnafının alt yapısı ve üst yapısı ile şehre yakışır modern bir sanayi sitesinde hizmet üreteceğini vurgulayan Lider Altay, “İlk Sıfıra sahip yeni sanayi sitemizin tüm etaplarını tamamlamayı hedefliyoruz. 2024 yaz aylarında Türkiye’nin atık özelliği. Projenin Konya’ya kazandırılmasında büyük emeği geçen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkür ediyorum.”

Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi’ne hak kazanan esnaflar da yeni işyerlerini ziyaret ederek üretim sahasında incelemelerde bulundu. Yeni iş yerlerine taşınmak için sabırsızlanan sanayi esnafı, iş yerlerini çok beğendiklerini belirterek, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Bakan Kurum ve Önder Altay’a teşekkür etti.

Proje dört etapta 2 bin 690 adet sanayi ve 134 adet ticari dükkandan oluşuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-inonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu