Haber

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’i eleştirdi

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “kahve büfeleri” ile ilgili açıklamasını eleştirdi.

İnan, yazılı açıklamasında Soyer’in 5 yıllık belediye başkanlığından sonra İzmir halkına hiçbir hizmet üretmediğini savundu.

İzmir’in “CHP belediyeciliği bu dönemde de zarar gördü” diyen İnan, şöyle konuştu:

“2019’da masallarla, kalelerle başlayan sürecin sonuna geldik. 2019’a bir bakalım. Beş yılın sonunda vaatlerle, gösterişli kampanyalarla başlayan süreçte en büyük mağdur gençler oldu. Diğer illerdeki genç arkadaşlarımız her türlü imkana ulaşırken İzmirli gençler mahrum kaldı.Gençlik merkezlerine söz verilen “Kütüphanelere bir tek kazma bile yapılmadı. Tam tersine gençlerin günlük yaşamı her zaman olumsuz etkilenmiştir. Kirlilik, kötü koku ve her geçen gün azalan toplu ulaşım bu şehrin hafızasından silinmeyecek.”

Soyer’in gençlere yönelik bir eyleminin olmadığını savunan İnan, “Şimdi 2 kahve fincanıyla şunu şunu yapacağım… Adaylığınızın tartışıldığı bir dönemde gençleri manipüle etmeye çalışmayın. Bayatlamayı çöpe attılar.” gençlere ‘gençlerin demokratik dedesi’ diye sundukları kişi, sana ‘Çav’ diyorlardı.” “Bella’ya veda ediyorlar.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu